Zásnubní prsteny

Historie zásnubních prstenů sahá až do starověkého Egypta. Tyto prsteny podle aktuálních zvyklostí nosí zpravidla ženy, ale v některých kulturách je můžeme vidět i u mužů. Je zvykem, že muž daruje své partnerce zásnubní prsten při žádosti o ruku. Tento prsten zpravidla zdobí jeden či více diamantů nebo i jiné drahé kameny. Zasnoubená žena prstenem dává všem ve svém okolí najevo, že se bude brzy vdávat. Zásnubní prsten by měla nosit na prsteníčku levé ruky a svatbu od období zásnub uspořádat ideálně do jednoho roku. Ani po ní však není nutné zásnubní prsten odkládat. Dá se totiž nosit společně se snubním prstenem. Pokud prsteny chcete v budoucnu kombinovat, je dobré tomu přizpůsobit i jejich výběr.

Jak vybrat zásnubní prsten

Výběr zásnubního prstenu vůbec není jednoduchý. Často ho kupují muži, kteří pro svou partnerku prsten vybírají úplně poprvé. Ideální je si v tomto případě nenápadně vypůjčit některý z prstenů, co žena vlastní, a podle něj si ve šperkařství nechat určit správnou velikost. Pokud vše zvládnete provést takto potají, určitě svou partnerku mile překvapíte. Když ale zásnuby probíhají plánovaně, můžete prsten samozřejmě vybírat i spolu. Chybí vám inspirace pro výběr zásnubního prstenu? Připravili jsme pro vás několik tipů ze světa celebrit. Nezaručujeme vám však, že na takový prsten budete mít dostatek financí. Některé hvězdy showbyznysu na něm totiž vůbec nešetřili. Při výběru prstenu však myslete na to, že to rozhodně není pouze o penězích a vyberte takový prsten, který se vám líbí, vystihuje vaši partnerku a zároveň splňuje požadovanou cenovou hranici.

Inspirujte se zásnubními prsteny u celebrit

Jeden z nejdražších zásnubních prstenů vůbec vlastní známá zpěvačka Beyoncé, které ho daroval rapper Jay-Z. Tento prsten má hodnotu 5 milionů dolarů a je osazen velkým 18 karátovým diamantem. Jelikož je prsten opravdu hodnotný, nemůže s ním vyjít ven, aniž by sebou musela vzít i svou ochranku. Drahý starožitný prsten vlastní také Catherine Zeta-Jones, která ho v roce 2006 dostala od Michaela Douglase. Tento prsten stál více než 2 miliony dolarů a zdobí jej krásný 10 karátový diamant. Ani manželka miliardáře Donalda Trumpa nepřišla zkrátka. její zásnubní prsten stál 1,5 milionu dolarů. Nesmíme zapomenout ani na hvězdu Angelinu Jolie, která vlastní prsten v hodnotě 250 tisíc dolarů. Brad Pitt tento prsten opravdu pečlivě vybíral, aby byl co nejkvalitnější. Bulvár však píše, že Bradova snaha přišla zkrátka, jelikož Angelina se naštvala, že její prsten stál o polovinu méně než prsten jeho bývalé manželky Jennifer Aniston. Ta už má však nový zásnubní diamantový prsten v hodnotě 500 tisíc dolarů.

Inspirovat se rovněž můžete u vévodkyně Kate Middleton, která dostala od prince Williama nádherný zásnubní prsten s výrazným modrým kamenem. Ten původně dostala Lady Diana od prince Charlese v roce 1981. Kámen je opravdu velký, nicméně se všichni stále dohadují, o jaký drahý kámen se vlastně jedná. Zmínit bychom měli také zpěvačku Mariah Carey s prstenem zdobeným výrazným smaragdem a 58 drobnými diamanty. Tento prsten má hodnotu 2,5 milionů dolarů a svědčí o tom, že i na zásnubních prstenech se mohou kameny libovolně kombinovat. Nádherný je rovněž prsten Victorie Beckham, který zdobí masivní diamant. U českých hvězd stojí za zmínku třeba zásnubní prsten Michaely Ochotské ve tvaru srdce, který dostala od slovenského podnikatele Adriana Itucha. Takový prstýnek je originální a také velmi jemný, že si ho zamiluje každá dívka. Velmi jemný a tradiční prstýnek pak vlastní Lucie Vondráčková. Jedná se o jednoduchý kroužek, který zdobí výraznější kámen.

Tradiční i originální zásnubní prsteny

Ještě před výběrem zásnubního prstenu je tedy dobré ujasnit si, co konkrétně se vaší partnerce líbí a čemu dává přednost. Je jasné, že elegantním a jemným zásnubním prstýnkem nic nezkazíte. Pokud ovšem chcete dát najevo, jak dobře ji znáte, určitě sáhněte spíše po něčem originálním, o čemž si myslíte, že ji plně vystihuje. Zásnubní prsten tak nemusí být pouze zdobený diamantem. Perfektně vypadají také prsteny s modrými safíry, fialovými ametysty, červenými rubíny nebo růžovými růženíny. Víte, která barva je vaší partnerky nejoblíbenější? Pak jí právě takový prsten darujte. Pokud bude výrazný, nikdo ho nepřehlédne a každý hned bude vědět, že tato žena je zadaná. Navíc tento kámen můžete vybrat třeba i podle znamení a zahalit jej tak do roušky tajemna a mystiky. Když máte hluboko do kapsy, může prsten s diamantem nahradit prsten se zirkony. Zirkon sice není tak tvrdý a odolný jako diamant, rovněž ale vypadá moc hezky. Navíc je cenově dostupnější. Jestliže tedy nechcete za svatbu zbytečně utrácet, nebo i když byste chtěli, ale nemůžete si to dovolit, takový prsten jistě nezklame. Co se týká kovů, je dobré zvolit bílé nebo žluté zlato. V současné době jsou ale také velmi oblíbené zásnubní prsteny z chirurgické oceli nebo z rhodiovaného stříbra. Peníze, které ušetříte při koupi prstenu, pak můžete použít třeba na svatební hostinu nebo na svatební cestu.


Sponzorované odkazy:


Luxusní vibrátory, které ocení každá i ta nejnáročnější žena. Zajímavé články o Prstýncích pro ženy. Jízdní kola jsou vhodná pro všechny. Svítící tyčinky a náramky na Vaší párty za super ceny.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!